Świąteczny czas otula nas... Zimowe warsztaty w MCK

Aby przedświąteczny czas upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze, Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku przygotowało bogatą ofertę zimowych warsztatów. Przychodząc do MCK każdy mógł spróbować czegoś nowego i ciekawego. Nasze propozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, które bardzo chętnie korzystały z naszej oferty na spędzenie czasu w świątecznym klimacie.

Prowadzone były różnego rodzaju zajęcia plastyczne. Dzieci tworzyły lampiony metodą decoupage, ozdoby choinkowe ze sklejki lub glinianego Ciastka – bohatera filmu „Shrek”. 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się „Zimowe laboratorium”, skierowane do nieco starszych dzieci. Podczas tych warsztatów, każdy mógł się poczuć jak młody chemik. Uczniowe próbowali wielu doświadczeń z wykorzystaniem składników, które są łatwo dostępne. A to wszystko po to, by każdy mógł spróbować tych doświadczeń w domu. Dzieci tworzyły m.in. obraz na mleku, chmurkę w piance, oraz lampę lawę. Jednak największą frajdę sprawiał eksperyment „Bańka w bańce”, który był najbardziej spektakularny.

Oprócz warsztatów plastycznych i laboratoryjnych odbyły się również zajęcia ruchowe i muzyczne pod nazwą Stacja „ANIMACJA”, dedykowane dla najmłodszych. Podczas zajęć dzieci uczyły się wybijać rytm na Bum Bum Rurkach, a później razem z animatorkami przeszły tor przeszkód i nauczyły się nowych ruchów tanecznych.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich grup było zwiedzanie świątecznej wystawy w Galerii „Na Piętrze”. Zarówno dzieci jak i nauczyciele byli oczarowani wystawą i chętnie robili pamiątkowe zdjęcia. Wystawa będzie dostępna również po świętach, do końca stycznia.

Ponad 700 dzieci wzięło udział w warsztatach przedświątecznych! Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy ponownie!

 

Data publikacji: 24-05-2024 13:59
Przewiń do góry