klub Nordic Walking WŁÓCZYKIJE

Włóczykije-min-672x475.jpeg

Klub Nordic Walking „Włóczykije” działa przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku od 2012r. Skupia osoby w wieku 30+- 70+, pasjonatów „marszu z kijami”. Obecnie Klub liczy 25 stałych członków, instruktorem jest Wojciech Włodarczyk, a opiekunem i koordynatorem działalności Elżbieta Kuźma.

Nordic Walking jest ciekawą i przyjemną formą rekreacji polegającą na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijkami. Chodzić z kijkami można przez cały rok i w zasadzie wszędzie; nad morzem, w górach, w parku, po leśnych dróżkach –bez względu na wiek, czy kondycję, a główne zalety tych marszów, to ogólna poprawa stanu zdrowia.

Leżajskie „Włóczykije“ prowadzi instruktor Wojciech Włodarczyk. Marsze pod fachowym okiem pana Wojtka pomagają wzmocnić mięśnie, utrzymać lepszą postawę i sylwetkę, uzyskać większą sprawność. To także przynależność do grupy, z którą pójdzie się tam, gdzie samemu trochę niepewnie, to spotkanie z ludźmi, z którymi po drodze można porozmawiać, to nowe znajomości i przyjaźnie. Stałe dni i godziny marszów mobilizują do aktywności, powoli „wchodzą w krew“, a po miesiącu czy dwóch odpinając kijki, myśli się już o następnym spotkaniu.

Klub jest otwarty dla nowych osób. W celu popularyzacji tej dziedziny sportu i zachęcenia mieszkańców naszego miasta do aktywności fizycznej „Włóczykije“ organizują rajdy ścieżkami okolicznych lasów, zakończone ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Służy to poznaniu pracy Klubu, promocji nordic walking, zachęceniu mieszkańców do większej aktywności fizycznej, promowaniu zdrowego stylu życia. „Włóczykije“ biorą udział w różnych rajdach i zawodach – o mniejszym lub większym zasięgu i znaczeniu – także mistrzostwach Podkarpacia i Polski. Z każdego wyjazdu wracają z medalami i pucharami. Mają ich znaczną kolekcję i ogromną satysfakcję z każdego sukcesu. A przede wszystkim mają swoja małą pasję i receptę na zdrowie, którą chcą przekazać innym.

DSC_9682-714x475.jpeg

DSCN1798-633x475.jpeg

Włóczykije-II-min-672x475.jpeg

 

Chęci masz?
Kijki masz?
Wygodny strój i buty masz?
No to jesteś nasz!
Nordic walking Ciebie wita
i o zdrowie Twoje pyta.
Jeśli trochę niedomaga
Nordic walking Ci pomaga.
Tak więc bracie kijki chwyć
no i z nami idź!!

/Ewa/

Data publikacji: 24-05-2024 15:33
Przewiń do góry